بیانیه همایش گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن خراسان رضوی

[ad_1]

توسعه صنعت و معدن نماد خودباوری و اعتماد به نفس ملی و از ارکان مهم صیانت از استقلال کشور است که غیور مردان عرصه تولید، براساس منویات مقام معظم رهبری، این عرصه را به آوردگاهی از عظمت، پویایی، ورزیدگی و توانایی برای رفع نیازهای کشور و بالندگی در عرصه های بین المللی تبدیل کرده اند.

 در میعادگاه بزرگ کارآفرینان که تبلوری از خرد جمعی است، چند نکته را در بیانیه پایانی همایش گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن تأکید مینماییم:

  • از مدیران و مسئولان استانی می خواهیم توسعه صنعتی استان را بعنوان یک وفاق جمعی مد نظر قرار داده و با وحدت رویه از جهش کیفی و کمی تولیدات استان حمایت نماییم.
  • از مدیران و مسئولان استانی میخواهیم با تفویض اختیارات غیر حاکمیتی سازمانها به تشکلهای بخش خصوصی، فرایند و رویه های کاری را در حوزه توسعه صنعتی تسریع و تسهیل نمایند.
  • از مدیران و مسئولان استانی می خواهیم با توجه به بحرانی بودن دشت های آبی منطقه و محدود بودن منابع و مشکلات جدی تأمین آب واحدهای تولیدی بخصوص در فرایند توسعه ضمن تاکید بر رویه صرفه و صلاح بخش کشاورزی نسبت به رفع این تهدید و تخصیص اعتبارات لازم به این بخش اقدام نمایند.
  • از مدیران و مسئولان استانی می خواهیم مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی کشور درخصوص مالیات سالهای ۹۴ و ۹۵ واحدهای تولیدی کوچک و متوسط را به عنوان مطالبه جدی تشکلهای بخش خصوصی مورد توجه قرار داده و اجرایی نمایند.
  • از مدیران و مسئولان ملی و کشوری می خواهیم از برجام و توافق فراگیر هسته ای که موجی از امید را میان فعالان اقتصادی برانگیخته و از فشارهای اقتصادی و بار سنگین تورم در جامعه کاسته است در مسیر رشد اقتصادی، بیشترین بهره گیری را به عمل آورند.

در این زمینه لازم است دولت با ایجاد و معرفی فرصت های سرمایه گذاری منابع مالی تازه را به صورت کارآمد مدیریت نماید.

  • از مدیران و مسئولان ملی و کشوری می خواهیم اصلاح نظام مالی و پولی کشور را در دستور کار قرار داده و ضرورت دارد مسئولان بانکی ضمن حفظ ارزش پول ملی و کنترل تورم برای رفع مشکلات نقدینگی صنایع و شفاف سازی محاسبات و تعدیل نرخ سود اقدام نمایند.
  • از مدیران و مسئولان ملی می خواهیم با مدیریت واردات و تمرکز جدی برای مبارزه با قاچاق کالا که از انتظارات برحق تولید کنندگان است، ضمن حمایت از برندهای داخلی، واردات را به گونه ای کنترل نمایند که کالای مشابه ساخت داخل بصورت گسترده وارد و تبلیغ نشود.
  • از مدیران و مسئولان ملی می خواهیم با بازنگری و اصلاح قراردادهای یک جانبه سازمانها و شرکتهای دولتی، شبه دولتی و بانکها با بخش خصوصی، یکی از عوامل مهم رونق تولید را محقق نمایند.
  • از مدیران و مسئولان ملی می خواهیم با اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و توجه به اقتصاد درون زا و برون نگر و اعطای مشوق های لازم، موثر و انگیزشی ،گسترش تولیدات داخلی و توسعه واحدهای صادرات محور و ایجاد اشتغال پایدار را عملیاتی نمایند.

در پایان تاکید می گردد با وجود برخی اقدامات سازمان امور مالیاتی در بهبود شیوه برخورد و مواجهه با مدیران سخت کوش واحدهای تولیدی از این سازمان و مجلس محترم شورای اسلامی انتظار داریم:

الف: سهم مالیات هر حوزه اقتصادی متناسب با نقش و سهم آن در تولید ناخالص داخلی تعیین گردد.

ب: از آنجاییکه در شرایط حاضر بدلیل عدم برخورداری از ساختار مکانیزه نظام توزیع، بار مالیات بر ارزش افزوده بر زنجیره تولید تحمیل شده است، درخواست می گردد اصلاح شیوه اجرای این نوع مالیات در دستور کار قرار گرفته و اخذ مالیات تنها یک بار و از مصرف کننده نهایی اخذ گردد.

                                                                                                                                ستاد گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن

                                                                                                                                          تیرماه ۱۳۹۶- مشهد مقدس


انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *